Atrakcje, inspiracje turystyczne | DReAM Hotels w Krakowie Centrum

Atrakcje

co warto zobaczyć w Krakowie

Kraków zachwyca pięknem architektury, ilością zabytków i niezwykłą atmosferą o każdej porze roku. Jest znaną na całym świecie wizytówką Polski. Od zawsze inspirował artystów, a ślady ich twórczości można odnaleźć podczas zwiedzania jego różnorodnych atrakcji. Mnogość teatrów, muzeów i licznych wydarzeń kulturalnych sprawia, że stolica małopolski nieustannie przyciąga turystów z kraju i zza granicy.

Content Blocks

Rynek Główny

Miejsce niezwykłe, serce miasta zachwycające otaczającymi zabytkami. Najważniejsze z nich to Kościół Mariacki, Sukiennice, Wieża Ratuszowa i Kościół św. Wojciecha. W przerwie pomiędzy zwiedzaniem kolejnych atrakcji warto przysiąść w jednej z licznych restauracji i poświęcić chwilę na obserwację tętniącego życiem Rynku.

Wawel

Siedziba polskich władców, a zarazem narodowa nekropolia. Położony na wzgórzu Zamek Królewski zachwyca pięknem architektury i bogactwem historii. Ze szczytu wawelskiego wzgórza rozciąga się urzekający widok na miasto, a u jego podnóża zamieszkał legendarny Smok Wawelski.

Podgórze

Rozległa dzielnica, w której historia miesza się z nowoczesnością. Tragiczne zdarzenia II Wojny Światowej odcisnęły tu swoje piętno, którego pamięć uwieczniono w muzeum – Fabryce Emalia Oskara Schindlera. Obecnie okolica przeżywa rozkwit, szczególnie w pobliżu Rynku Podgórskiego i Kładki Bernatka.

Kazimierz

Kazimierz słynie z różnorodności lokali, gdzie można smacznie zjeść i miło spędzić czas, w akompaniamencie muzyki na żywo. Warto na chwilę zagubić się w klimatycznych, wąskich uliczkach, w których można odkryć niepowtarzalne miejsca.

Nowa Huta

Zatrzymana w czasie dzielnica Krakowa, w której można podziwiać typowe przykłady architektury socrealizmu. Warto zobaczyć charakterystyczny układ przestrzenny Placu Centralnego, a dalej skierować się do niezwykłych zabudowań Huty im. T. Sendzimira. W każdym zakątku można odkryć ślady czasów komunizmu, na przykład wybierając się na zwiedzanie licznych podziemnych schronów.

I co jeszcze w dalszej lub bliższej odległości?

Wieliczka

Królewskie Kopalnie Soli w Wieliczce i Bochni stanowią jedne z najstarszych tego typu obiektów na świecie. Zabytkowa Kopalnia Soli w Wieliczce została wpisana na listę UNESCO w 1978 roku jako jeden z pierwszych 12 obiektów na świecie. W roku 2013 wpis rozszerzono o Zabytkową Kopalnię Soli w Bochni.

Oświęcim / Auschwitz Birkenau

Obóz Auschwitz Birkenau był głównym obozem zagłady założonym przez nazistowskie Niemcy. Stanowi milczące świadectwo tragicznych wydarzeń II Wojny Światowej. Zwiedzenie tego miejsca wprawia w zadumę i pozwala zastanowić się nad przeszłością.

Spływ przełomem Dunajca

To jedna z największych atrakcji regionu. Przełom Dunajca jest jednym z najpiękniejszych na naszym kontynencie. Malownicza trasa spływu ma 15 km długości, a jej najbardziej zjawiskowy odcinek przebiega wśród sięgających nawet 300 m ścian skalnych. Spływ tratwami organizowany jest przez Polskie Towarzystwo Flisaków Pienińskich.

Zakopane

Zakopane to zimowa stolica Polski, położona na południowym krańcu kraju. Od lat fascynowała licznych artystów,a obecnie cieszy się wielką popularnością wśród turystów. Miasto leży u podnóża Tatr zapewniając odwiedzającym niezapomniane i spektakularne widoki na najwyższe polskie szczyty. Dla miłośników gór jest to obowiązkowy punkt na jednodniowy wypad z Krakowa.


Oficjalna strona
Rezerwuj bezpośrednio

 
Nasze obiekty zlokalizowane są
w samym sercu magicznego Krakowa

 
Eleganckie pokoje urządzone
w klasycznym stylu

 
Dobrze zacząć dzień
od pysznego śniadania